Zaključek bralne značke

Na zaključni prireditvi naše bralne sezone smo praznovali bralne in spodbujevalne podvige. Letos smo tekmovanje za bralno značko zaključili z obiskom pisatelja Igorja Plohla. Predstavil nam je svoja dela in razkril skrivnost, kako se najde sreča in kako zelo pomembni so dobri prijatelji.

Bralna značka je vseslovenski projekt za spodbujanje branja. Lansko leto je praznovala 60 obletnico delovanja. Še vedno je najbolj razširjena dejavnost za spodbujanje branja. Tako kot vse osnovne šole po Sloveniji, je tudi naša vključena v te vrste tekmovanje.

Naše bralno leto se je zaključilo. Letos je bralno priznanje prejela malo več kot tretjina vseh učencev. Več učencev je bilo uspešnih na razredni stopnji. Ker si želimo, da bi se ta številka povečala in nam to vsako leto prinaša nov izziv, za začetek en namig za naprej: Učenci! Pridite v knjižnico, pripeljite s sabo svoje prijatelje, brskajte, iščite, za vsakogar se kaj najde.

6 učencev si je prislužilo najžlahtnejši naziv Zlata bralka/Zlati bralec. To so učenci, ki so vseh devet let tekmovali za bralno značko:
– v 9. a so to: Patricia Dobravec, Ajla Silić, in Erazem Tomšič,
 – v 9. c pa Ajla Jusić, Lana Radočaj Novosel in Tara Radočaj Novosel.

Na valeti bodo prejeli knjižne nagrade in Spominska priznanja za zvestobo knjigi in Bralni znački v osnovni šoli.

Čestitke bralcem v vseh razredih in njihovim mentoricam/jema.