Kviz o zgodovini mesta Jesenic

V mesecu marcu so se učenci naše šole udeležili občinskega tekmovanja o zgodovini mesta Jesenic.

Kviz o zgodovini mesta Jesenic

Na vseh jeseniških osnovnih šolah je 4.3. 2011 potekalo šolsko tekmovanje v poznavanju zgodovine Jesenic. Letošnje tekmovanje je potekalo na temo  Podmežakla.

Na šolskem tekmovanju so bili v drugi triadi najuspešnejši učenci:

1. Tina Cvetković, 5.b
  2. Stefan Mitrić, 4.a
  3. Maja Bertalanić, 4.c

Med učenci tretje triade pa so bili najuspešnejši:

1. Daniil Maksimović, 7.c
  2. Andreja Narić, 7.c
  3. Selma Muharemović, 7.c
  4. Tadeja Peternel, 7.c

Vsi učenci so se udeležili občinskega tekmovanja, ki je potekalo 14.3.2011 v kinu Železar. Mlajši učenci so bili v svoji kategoriji prvi, starejši pa četrti.

Zmagovalna ekipa, ki so jo sestavljali Tina Cvetković, Stefan Mitrić in Maja Bertalanić, si je prislužila za prvo mesto nagradno vožnjo z avionom iz Lesc do Jesenic.

Vsi udeleženci tekmovanja pa smo se v sredo, 25.5.2011 odpeljali na ekskurzijo. Dopoldne smo si ogledali Nuklearko Krško, popoldne pa smo se kopali v Termah Čatež.

Tako so bili učenci nagrajeni za veliko truda, ki ga je bilo potrebno vložiti v učenje, ko so se pripravljali na tekmovanje.

Mentorica zgodovinskega krožka:

Monika Legat Mežek