Zimski športni dan četrtošolcev

V četrtek, 3.2.2011, smo četrtošolci izvedli prvi zimski športni dan – pohod v Tamar.

4.r_tamar_017     4.r_tamar_015      4.r_tamar_012

Zjutraj smo se ob pol devetih z avtobusi odpeljali proti Planici. Nizke temperature ( Jesenice:-6, Rateče:-9) so napovedovale jasno vreme, a sonca ni bilo od nikoder. V Martuljku pa nas je pozdravil Špik, ves obsijan z jutranjimi sončnimi žarki.

Izpod skakalnic smo se peš, po zasneženi poti, odpravili proti Tamarju. Do koče smo hodili dobro uro, z vmesnim oddihom in požirkom čaja. Medtem se je dvignila tudi temperatura ( Tamar: -2). Pred kočo nas je bilo veliko, tudi učenci iz drugih šol. Pomalicali smo in še nekaj časa uživali na snegu.

Žal nam je bilo, da s sabo nismo imeli sani. Pot nazaj je bila kljub temu zanimiva, ker smo se nekateri “dričali” ( z nogami, po kolenih in tudi po zadnji plati). Še dobro, da nihče ni strgal zimskih hlač.

Imeli smo se lepo in kar žal nam je bilo, da takih dni ni večkrat v letu.