Vtisi s šole v naravi v Novigradu

Petošolci preživljamo prijetne dni v Otroškem letovišču Pinea pri Novigradu. Veliko plavamo, tečemo, igramo športne in družabne igre in se učimo o življenju v morju in ob njem.

Zaenkrat nam vreme služi.Neplavalci so naredili že nekaj samostojnih zamahov. Ostali učenci uspešno izpopolnjujejo tehniko plavanja.
Pomerili smo se v krosu in igri med dvema ognjema ter vlekli mornarsko vrv, šli na daljši sprehod.
Pri pouku smo opazovali in raziskovali morsko obalo, lovili rakovice (in jih potem tudi spustili), merili smo temperaturo morja. Ugotovili smo, da je temperatura morja 23 stopinj Celzija, zato nas v vodi nič ne zebe.
Kuharice nam zelo dobro kuhajo in tudi v bifeju so nabavili zadostno količino lučk in kornetov,da so naši dnevi lahko posladkani.
Vsi smo zdravi, veseli in zadovoljni. Pošiljamo vam veliko morskih pozdravov.
Imejte se lepo. Tako kot se imamo mi.