VARNO NA CESTO

Vsako leto se na naših cestah zgodi veliko nesreč, v katerih so udeleženi otroci, zato je pomembna vsaka ura namenjena vzgoji v cestnem prometu.

Dejavnosti, namenjene vzgoji v prometu, so tudi temelj za varno vključevanje otrok v promet.

Učenci 4. razredov so v okviru tehniškega dne spoznavali osnove varne vožnje.

Fotografije si lahko ogledate v Galeriji, pod razdelkom 4. razred-Yumicar.

Na šolskem igrišču smo gostili podjetje Yumicar, ki otrokom preko vožnje na poligonu s pravimi semaforji in prometnimi znaki približa cestno prometne predpise in vožnjo z avti.

Vsak učenec je imel možnost preizkusa vožnje. Učenci, ki se niso počutili varno, so vožnjo lahko odklonili ali pa so se prisedli k sošolcu. Učenci so poslušali in sodelovali v enourni debati varnosti v prometu. Naučili smo se:

– da je najpomembneje OSTATI ŽIV,

– da se v prometu obnašamo po načelu BODI UMIRJEN IN  OPAZUJ,

– ugotovili smo, da je za vsakega udeleženca pomembno, da UPOŠTEVA PROMETNA PRAVILA,

– V PROMETU NIMAŠ PRAVIC; IMAŠ SAMO DOLŽNOSTI.

Z izvedbo tehniškega dne smo se seznanili z nekaj prometnimi pravili, predvsem pa smo se učili strpnosti.

ODGOVORNI SMO VESELI, DA NAM PRI IZVEDBI S SREDSTVI NA POMOČ PRISKOČI OBČINA JESENICE.