RAD SEM GASILEC

V petek in soboto, 27. in 28.septembra 2013, je  na Osnovni šoli Mirana Jarca Črnomelj potekalo 33.državno srečanje društev Mladi gasilec osnovnih šol na temo » Rad sem gasilec«.

Sodelovalo je 14 ekip v kategoriji mlajših učencev in 16 ekip v kategoriji starejših učencev in 1 ekipa izven konkurence.

Tekmovanja so se udeležile tudi učenke naše šole, ki so bile v juniju zmagovalke na regijskem srečanju.To so bile: Gaja Lasnik,Eva Indjič in Lucija Krašovec.Na tem tekmovanju so se odlično odrezale, saj so zasedle 7. mesto v kategoriji starejših učencev.

Vse uvrščene ekipe so bile zelo dobro pripravljene, zato so bile razlike med njimi zelo majhne.Odločale so desetinke.

V petek so se učenci in mentorji udeležili delavnic in si ogledali znamenitosti kraja, pisali test iz požarne preventive, prve pomoči in znamenitosti kraja gostitelja.Sledilo je prenočevanje pri vrstnikih in v soboto praktični tekmovalni del. Slikesi lahko ogledate v galeriji.

Mentorica DMG:  Mojca Klepac