Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku

Na Osnovni šoli Toneta Čufarja Jesenice smo slovenski kulturni praznik obeležili s proslavo, na kateri so sodelovali učenci od 6. do 9. razreda.Šolski pevski zbor

Letošnjo proslavo smo posvetili velikemu slovenskemu pesniku Tonetu Pavčku, ki je svoj večni krog sklenil 21. oktobra lani. Samo o tem pravi:

Nisi se izgubil kot zven v tihoto,

nisi odšel v nič in v pozabo:

Po tebi merim stvarem pomen

in tvojo pesem skušam peti za tabo.

Učenci so deklamirali in recitirali Pavčkove pesmi, v katerih nam pesnik zaupa, kakšen je kraj, v katerem se je rodil, kdo ga je vzgajal, kaj mu pomeni ljubezen …DSC_0535

Tudi v naših klopeh rastejo Pavčki, ki so svoje literarne prispevke predstavili na proslavi. Le-to pa so popestrili učenci z igranjem na različne inštrumente ali s petjem v šolskem pevskem zboru.

DSC_0537DSC_0541DSC_0536

Na dan proslave pa smo pripravili tudi razstavo o življenju in delu dr. Franceta Prešerna, ki si jo lahko v naslednjih dneh ogledate v avli šole. Vabljeni!

DSC_0517DSC_0516

Učiteljice slovenščine