Šolska knjižnica in slovenski kulturni praznik

Prešernov dan, 8. februar, ki ga praznujemo kot slovenski kulturni praznik, je učence in učitelje vzpodbudil k ustvarjanju. Slikali so, risali, pisateljevali, razmišljali in spoznavali znano in neznano.

Vabimo vas, da si ogledate razstavo njihovih izdelkov, razstavo o življenju pesnika Prešerna,  njegovih del in del o njem,  ki jih imamo v naši knjižnici. Tudi vi boste k svojemu znanju dodali še kaj, če si boste ogledali razstavo, ki je vam namenjena v naslednjih dneh.
Za vas, učenci, pa smo pripravili tudi kviz. Odgovorite na vprašanja in izpolnjene lističe oddajte v šolski knjižnici. Izžrebali bomo tri učence, ki bodo na vprašanja pravilno odgovorili in jih nagradili.

KVIZ

1. Kaj dobite, če vzamete začetne črke verzov Prešernovega soneta Magistrale?
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
To imenujemo __________________________________

2. Glavna književna junaka v Prešernovi epski pesnitvi Krst pri Savici (Krst) sta:
moški  __________________________________

ženska __________________________________

3. Dokončaj naslove Prešernovih pesmi:

Lepa  ___________________________________
Turjaška  ________________________________