26. september 2011 – EVROPSKI DAN JEZIKOV

Vsako leto 26. septembra Evropa obeleži svoje jezikovno bogastvo.

Evropski dan jezikov od leta 2001 naprej vsako leto v ospredje postavi bogato jezikovno dediščino in spodbuja ljudi k učenju novih jezikov.

Tudi mi smo na naši šoli pri pouku angleščine priredili delavnice, kjer smo se najprej pogovorili o dnevu jezikov ter nato izdelovali izdelke in plakate na to temo. Največ pozornosti smo namenili slovenski himni, in sicer smo Zdravljico zapisali v angleškem jeziku ter tudi v drugih evropskih jezikih. Ukvarjali smo se z reki in pregovori ter jih zapisali v slovenščini in angleščini. Prav tako smo zapisovali različne preproste izraze v 11 jezikih Evropske Unije.

Izdelke smo nato obesili po šoli, da jih lahko vidijo tudi drugi učenci ter zaposleni na šoli in razni obiskovalci. Da pa bi izdelki prišli še bolj do izraza in bili na voljo tudi vam, smo jih poslikali.

Slike izdelkov in delavnic si lahko ogledate v galeriji.

V priponki si lahko preberete SKUPNO IZJAVO SVETA EVROPE IN EVROPSKE KOMISIJE OB 10. OBLETNICI EVROPSKEGA DNEVA JEZIKOV .