Vrnitev devetošolcev v šolo

Nihče si ni  predstavljal, da se bo zaključek vašega osnovnošolskega šolanja odvijal na način, ki nam ga je zapovedala epidemija. In to ravno v času, ko naj bi se devetošolci pripravljali na slovo od šole in pripravljali zaključno valeto. Najverjetneje kar veliko razmišljate o tem, saj ste se morali tudi vi prilagoditi nastali situaciji, bili ste prikrajšani za številne vesele dogodke.

Preklic uredbe o prepovedi združevanja nam je vseeno omogočil, da šolsko leto vendarle zaključimo skupaj, v šoli. Ponovno srečanje z učitelji vam bo omogočilo, da boste lahko utrdili znanje snovi podane na daljavo ter pridobili še zadnje ocene. Z razredniki se boste dogovorili, v kakšni obliki boste izvedli slovesno podelitev spričeval in se tako poslovili od obiskovanja devetletke. Ob tem moramo vseeno upoštevati ukrepe za omejitev širjenja virusa, saj je le-ta lahko še vedno med nami. Ministrica za izobraževanje ter vse vaše učiteljice in učitelji si želimo, da ta poseben in nepredvidljiv čas razumete kot priložnost za iskanje novih poti do znanja, s katerimi skupaj gradimo družbo izobraženih, osebnostno zrelih in odgovornih posameznikov. Veselimo se ponovnega snidenja z vami v šoli v ponedeljek, 25. 5. 2020, ob 9.45.

Učiteljice in učitelji 9. razreda ter vodstvo šole.