Turizmu pomaga lastna glava

Učenci, ki obiskujejo turistične krožke v treh jeseniških osnovnih šolah, so v tem šolskem letu pod okriljem projekta Turizmu pomaga lastna glava pripravili gledališko predstavo Legende in pripovedke v občini Jesenice. Premierno so jo uprizorili na prostem, pri Domu Pristava v Javorniškem Rovtu.

so jo uprizorili na prostem, pri Domu Pristava v Javorniškem Rovtu. Na predstavo so povabili sošolce, med gledalci pa so bili tudi učenci iz drugih delov Slovenije, ki so v teh dneh na taboru v Domu Trilobit v Javorniškem Rovtu.

Lansko leto so izdali brošuro Legende in pripovedke v občini Jesenice, letos pa so nekatere od legend oživili v gledališki predstavi. V projektu je sodelovala Nena Koljanin iz TIC Jesenice, za scenarij in režijo je poskrbela Nika Bergant, mladi igralci pa so na prikupen način predstavili legendo o narcisah, Bergmandeljcu, dobrih vilah …

Obiskovalci so lahko igrali tudi igro Človek ne jezi se z Bergmandelcem ter se sprehodili po pravljični učni poti po Zoisovem parku in na označenih točkah spoznali marsikatero zanimivost. Obiskali so jih tudi liki iz Savskih jam: fužinar Viktor Ruard, oskrbnik Heinrich Fessl in rudar Tona.