TEKLI SMO 7. UNESCOV ASP-TEK MLADIH

Sedmi UNESCOV ASP-tek, ki je v preteklih letih potekal na Ptuju, smo na sončni in jasni petek, 21. maja, letos organizirali kar doma, na našem šolskem igrišču. S tekači z ostalih slovenskih šol, ki so se na progo pognali na isti dan vsak v svojem kraju, so naši tekači tekmovali na daljavo in pod sloganom Antikoronski tek.
Preteči so morali 900 metrov, tek pa je potekal v treh skupinah, v tako imenovanih mehurčkih. Udeležilo se ga je devet učencev in učenk: iz 5. a Alan Pajić, Adna Smajić, Tamata Ramuš in Thara Turkušić, iz 7. a Gašper Gosar Kočevar, Luka Petković, Renne Marcellino Struna in iz 7. c Manca Kobentar in Katrin Čehajić.

Za zdravo in zabavno preživeto športno petkovo popoldne vsem učencem tekačem iskrene čestitke! Z udeležbo na teku ste dokazali, da za vas ni okoliščin, ki bi vam preprečile biti aktivni.

UNIKATNI,
NAVDIHUJOČI,
ENERGIČNI,
SRČNI,
usmerjeni v CILJ in
ODGOVORNI – vse to ste UNESCO mladi pristaši športa, nosilci ideje S kulturo športa za kulturo miru po Sloveniji in po svetu.

Več o dogodku pa povedo fotografije učenke Sanje Mrkonjić iz 7.b. Oglejte si jih!
Besedilo: mentorici in organizatorki teka Karmen Kržič in Eva Pušnik