TEDEN PISANJA Z ROKO

V tem tednu, od 17. 1. do 21. 1. 2022, poteka projekt  Teden pisanja z roko 2022.

Letošnji ambasadorji so: pisatelj  Tadej Golob, igralka Mojca Fatur in olimpijska zmagovalka Janja Garnbret. Njihova sporočila si lahko ogledate in všečkate na spletni strani  Facebook.

Letos je vanj vključenih rekordih 321 šol in drugih ustanov, med njimi tudi mi.

Na srečo lahko navkljub Covidu 19, če smo zdravi, pišemo z roko. Vsekakor nam bodo v pomoč digitalni mediji.

Osrednja tema Tedna 2022 je Pišem z roko, ker … Pozornost bomo namenili prednostim pisanja z roko. Naj jih nekaj naštejemo: boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejša pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih spretnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, ko smo starejši,…

Zbirali bomo pisave, ki se razlikujejo po obliki, velikosti, nagnjenosti, različno okrašene, estetske, nečitljive, poenostavljene,… tudi s kakšno slovnično napako. Skratka vse, kar naredi človek. K ustvarjanju ste vabljeni vsi: učenci, starši, babice, dedki, delavci šole, občani,… Velikost in vrsta papirja nista pomembna, ravno tako ni pomembno pisalo, s katerim boste pisali, vsebina je lahko kratka misel ali daljše besedilo.  Važno je, da pišete. Spodbudite tudi člane vaše družine, naj sodelujejo skupaj z vami.

V šoli bomo ustvarjali skupaj z nekaterimi učenci, ostali zainteresirani pa svoje prispevke do konca januarja 2021 oddate preko učencev v šolsko knjižnico ali pošljete po pošti na naslov: Šolska knjižnica, OŠ Toneta Čufarja Jesenice, C. C. Tavčarja 21, 4270 Jesenice. Lahko pa svoje izdelke fotografirate ali skenirate in jih pošljete na e-naslov: knjiznica.ostcj@guest.arnes.si. Prispelo gradivo bomo strnili in pripravili razstavo (lahko tudi v e-obliki). Če želite ostati anonimni (da se vaše ime ob objavi ali razstavi ne bo videlo), to napišite pod opombo.

Veselimo se vašega sodelovanja!

Več o projektu si lahko preberete na strani Društva Radi pišemo z roko, lahko tudi všečkate njihovo spletno stran na Facebook.