le kam vodijo stopinje mačjih šap?

Že dalj časa smo opazovali, da neka žival pušča svoje sledi po šoli. Vsi smo ugotavljali, da so to sledi mačjih šap. Učence prvih razredov smo prosili, če bi se z nami podali na raziskovanje. Postali so pravi detektivi sledilci in z budnim očesom iskali sledi na zidu, vratih, koritih rož, stopnicah.

Odtisi mačjih šap so jih pripeljali v knjižnico, kjer so ugotovili, da tam stanuje Mala Muca rumene barve, prijetno kosmata, mehka in zelo prijazna. Spi v posebnem zaboju skupaj z drugimi knjigami, ki se začnejo s črko M.

Mala Muca je prvošolcem pripovedovala zgodbo o tem, kako se je izgubila, kako so jo popackali, kako nežni morajo biti otroci s knjigami in kako naj ravnajo z njimi. Izdala jim je skrivnost, da je najbolj vesela takrat, ko v knjižnico dobi obisk in jo kdo odnese domov. Seveda je potem tudi vesela, ko pride spet nazaj med svoje prijatelje. In še…da je med šolskimi počitnicami zanjo in za druge knjige res najbolj dolgočasno, ker morajo biti ves čas pri miru.

Učencem je na koncu prišepnila, da morajo veliko brati in zelo pozorno poslušati, ko jim berejo starši in učitelji.

Besedilo in fotografije: Meta Šuligoj in Katja Svetlin Piščanec