Ekskurzija z nadarjenimi učenci v pivko

Za konec šolskega leta smo nadarjene učence od 5. do 9. razreda v petek, 17. 6. 2022 peljali na lepše.

Ogledali smo si Dina Park – center divjih zveri in Park vojaške zgodovine Pivka.

Z avtobusom smo se proti Pivki odpravili ob 7. uri. Najprej smo obiskali Dina park, kjer smo se naučili vse o življenju risov, medvedov in volkov pri nas. Svet velikih zveri smo spoznavali z učenjem na zabaven način in tudi skozi oči velikih zveri. Najprej se medved, volk in ris predstavijo na svojih zverbook profilih. Nato smo si po skupinah skozi očala za virtualno resničnost ogledali njihovo okolje. S pomočjo obogatene resničnosti smo v prostoru iskali sledi, ki so jih za seboj pustile živali v čarobnem gozdu. Svoje znanje smo lahko preizkusili v zabavnem kvizu Hitre tačke, v votlini pa smo se umirili ob življenjskih zgodbah volka Slavca, medvedke Katje in risa Goruja. Naučili smo se, zakaj je pomembno, da velike zveri ohranjamo in na katere načine lahko tistim, ki jim povzročajo težave, olajšamo sobivanje z njimi. Imeli smo tudi srečo, da nas je lovec peljal v gozd in nam pokazal sledi živali. Imeli smo tudi lov na zaklad oz. lov za okostjem!

Sledila je malica, privoščili smo si sladoled in čas izkoristili za medrazredno povezovanje.

Nato smo se odpravili še do Parka vojaške zgodovine Pivka. Prijazna vodička nas je peljala po razstavi Pot v samostojnost in nam razložila, zakaj in kako je razpadla Jugoslavija. Pogledali smo si tudi zbirko vozil, orožij, seveda pa nam je bila najbolj všeč podmornica.

Super izlet za konec šolskega leta!

Slike in besedilo: Bernarda Potočnik, Monika Kalman