Podjetniški krožek

Mentorica krožka je učencem pokazala, kaj vse podjetnik potrebuje ob registraciji podjetja. Registrirali so navidezno podjetje. Za poslovno idejo so izbrali odprtje jeseniškega kapsulnega hotela.

Kapsulni hoteli so mini sobice, kapsule, ki vam ponudijo zgolj to, kar potrebujete za počitek – posteljo in nekaj poličk za vaše stvari. Idejo bodo učenci še nadgradili z dodatnimi ugodnostmi in turističnimi produkti za turiste in zanjo napisali mini poslovni načrt.

Na eno izmed naslednjih srečanj nameravajo povabiti tudi lokalne podjetnike, ki bodo z njimi delili svoje podjetniške zgodbe.

Glede na to, da Razvojna agencija Zgornje Gorenjske izvaja podjetniški krožek na 9 osnovnih šolah, pa konec šolskega leta organizirajo OSNOVNOŠOLSKI PODJETNIŠKI FORUM, na katerem učenci predstavijo svoje podjetniške ideje. Na forumu so najbolje ocenjene ideje učencev tudi nagrajene.

Zapisala gospa Hermina Biščević iz Razvojne agencije Zgornje Gorenjske