thumb_CIMG3485_Small

Projekt Modri Jan – 1.B in 1.C razred

thumb_CIMG3485_Small

Učenci 1.b in 1.c razreda smo od novembra pa do konec februarja sodelovali v eko projektu Modri Jan. Pričeli smo razmišljati kakšen bo planet v prihodnosti, če ne bomo zanj bolje skrbeli in prišli do zaključka, da bomo Zemljo ohranili le s preudarnim ravnanjem z odpadki.

CIMG3419_Small

Prebirali smo revije Modri Jan, prebrali več slikanic na eko temo ter na to temo likovno ustvarjali. Ogledali smo si okolico šole in ekološki otok. Iz papirja smo izdelali tudi zabojnike v katere smo razvrščali naslikano embalažo iz reklamnih prospektov. V sodelovanju s starši smo zbirali odpadno embalažo. Iz nje smo ustvarili zanimive in unikatne izdelke ter jih razstavili v šolski avli. V učilnici smo iz škatel napravili ekološki kotiček in se učili pravilnega razvrščanja odpadkov. Ob koncu projekta smo jih odnesli na ekološki otok ter jih pravilno odvrgli.

CIMG3499_Small
  CIMG3422_Small     CIMG3561_Small

Več o projektu si lahko preberete na naslednji povezavi: www.modri-jan.si