Pravila obnašanja pri športni vzgoji

1.   Športna oprema: kratke hlače, kratka majica (namenjena samo za športno vzgojo) in čisti športni copati. V primeru, da nimaš športne opreme, ne boš smel telovaditi.

2.   V telovadnico lahko vstopaš samo v šolskih copatih ali v športnih copatih, ki jih uporabljaš samo v telovadnici.

3.   V garderobah se preobleci, pusti tam torbo in ostala oblačila ter počakaj do prihoda učitelja. Prepovedano je uporabljanje rekvizitov in skakanje po telovadnici, dokler ne pride učitelj.

4.   Na stranišče pojdi v odmoru.

5.   Denar, mobiteli in ročne ure ne sodijo k uri športne vzgoje, zato jih odloži na za to namenjeno mesto. Če bo kdo uporabljal mobitel med poukom športne vzgoje, mu bo le ta odvzet. Dobili ga bodo starši v času govorilnih ur.

6.   Če si poškodovan ali si bil bolan, prinesi opravičilo staršev ali zdravnika in ga oddajte na začetku ure športne vzgoje. Opravičeni učenec mora biti prisoten v telovadnici ali igrišču. Lahko sedi na klopi in ne sme motiti pouka.

7.   Med učiteljevo razlago žogo drži, jezik pa pospravi za zobe.

8.   Če bo kdo namerno poškodoval šolsko lastnino, bo za škodo tudi odgovarjal.

9.   Po koncu pouka športne vzgoje pospravi za seboj (žoge v košare in rekvizite na svoja mesta)!

10. Hrana, pijača in žvečilni gumi ne sodijo v telovadnico!