Mladi Gasilec

V soboto, 31.05.2014, se je na Osnovni šoli prof .dr. Josipa Plemlja Bled odvijalo 26. srečanje društev Mladi gasilec Gorenjske regije v organizaciji GZ Bled- Bohinj.

Sodelovalo je 25 ekip iz posameznih šol.

SS851273

Na srečanju, ki je tudi tekmovalnega značaja so sodelovali učenci od 1. do 5. razreda v mlajši skupini in od 6. do 8. razreda v starejši skupini. Vsako ekipo so sestavljali trije tekmovalci.

Udeleženci so morali pokazati veliko teoretičnega znanja in spretnosti s področja požarne preventive in prve pomoči .Opravljali so tudi test o kraju gostitelja, to je občini Bled. V praktičnem delu pa so preizkusili svoje znanje pri vaji z vedrovko, štafetnem vezanju vozlov, metanju vrvi v krog in izbiri gasilnika. Našo šolo so zastopale tri ekipe, dve mlajši in ena starejša.

Mlajše pionirje so zastopali: – Nejc Pečar, Rene Šolar Hočevar, Anja Božič, Erni Ernesto Lović (rezerva)

– Edvin Tomac,  Borislav Radomilo, Mark Alauf,  Benjamin Pašić(rezerva)

Starejše pionirje so zastopali:  –  Anastasija Jocić, Jernej Razingar, Gašper Pezdir

Vsem učencem čestitam za uspešno tekmovanje !

mentorica DMG: Mojca Klepac

SS851280 SS851277 SS851281