Mednarodni dnevi UNESCO koledarja

V šolski knjižnici smo se odločili sodelovati pri obeleževanju mednarodnih dni UNESCO koledarja. Učence s tem dodatno in predvsem nevsiljivo izobražujemo o vsebinah, ki so pomembne za življenje, in dogodkih, ki so usodno zaznamovali naš svet. Na razstavnih panojih knjižnice razstavimo naslovnice knjig, ki jih imamo v knjižnici na določeno temo, skupaj s krajšim besedilom – pojasnilom.
Vse izbrane knjige izločimo s polic in jih damo na dostopno mesto v naši čitalnici, tako da so učencem dostopne na najlažji možen način.

Do sedaj smo izbrali naslednje dneve:

–         mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta,

–         svetovni dan vode,

–         svetovni dan zdravja,

–         svetovni dan knjige in založništva.

V okviru svetovnega dneva knjige smo se v knjižnici pridružili tudi prvošolčkom in njihovi učiteljici Janki Bergel Pogačnik na večeru pravljic. Vse dejavnosti, ki potekajo izven uokvirjenega šolskega časa, so učencem v posebno veselje. Seveda pa učenci, ki delajo z veseljem, tudi nas učitelje napolnijo z dodatno energijo.
IMG_1630IMG_1631IMG_1632